czw., 10.02.2022

wstęp bezpłatny

URODZINY PRAGI Urodzinowy spacer ulicami dawnej Pragi, czyli oprowadzanie

Grafika. Na beżowym tle napis urodziny Pragi w Muzeum Warszawskiej Pragi

Urodzinowy spacer ulicami dawnej Pragi, czyli oprowadzanie po wystawie stałej.

Wykorzystując makietę Pragi z końca XVIII wieku, udamy się na urodzinowy spacer. Utrwalony tam widok miasteczka, bardzo przypomina ten z czasów założenia miasta w 1648 roku.

Sprawdzimy, gdzie przechowywano dokument nadania praw miejskich Pradze, a także pokażemy, co znajdowało się 374 lata temu w miejscu, gdzie dziś bardzo lubimy spacerować. Zwrócimy także uwagę na ciekawe i niezwykłe rzeczy, które dawniej znajdowały się na Pradze, a dziś już nie możemy zobaczyć.

Na zakończenie spaceru opowiemy krótko o kulisach powstawania makiety znajdującej się na ekspozycji w Muzeum. O makiecie opowie –  dr Krzysztof Zwierz, Muzeum Warszawy.