wt., 09.04.2019

Usiądź przy stole! Kuchnia na Pradze | Biennale Warszawa

„Kuchnia na Pradze” to pierwsze z cyklu spotkań odbywających się w ramach projektu „Kijowska” i skierowanych do mieszkańców i mieszkanek Pragi. Rozpoczynamy w kuchni – miejscu, w którym nieustannie przenikają się ze sobą kultury.

Jeżeli masz ochotę wziąć udział w warsztacie, poznać swoich sąsiadów oraz ich kuchenne zwyczaje, ZAPISZ SIĘ klikając w ten link bit.ly/UsiądźPrzyStole i przyjdź z przyjaciółmi lub/i rodziną do Muzeum Warszawskiej Pragi. Poprzez „Kuchnię na Pradze” mamy nadzieję nawiązać kontakt szczególnie z osobami mieszkającymi w tej części miasta (niemniej, wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych) – zapraszamy!

Zależy nam na zgromadzeniu na wspólnym stole różnorodnych, wywodzących się z rozmaitych tradycji potraw. Mamy nadzieję, że pośród nich każdy znajdzie coś swojego i coś nowego. 9 kwietnia od godz. 18:00 gotować będą z nami kucharze z Afganistanu, Czeczenii oraz Ukrainy. Chcesz przygotować swoje danie? Napisz do nas: biennale@biennalewarszawa.pl

Spotkanie przygotowywane jest we współpracy z Kuchnia Konfliktu – nowatorską restauracją łączącą działalność gastronomiczną z działalnością społeczną na rzecz cudzoziemców i uchodźców.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.