sob., 12.02.2022

Warsztaty rodzinne

Warszawiacy przy pracy: konserwator i konserwatorka

Rodzinne warsztaty, podczas których przybliżymy tajniki zawodu konserwatora zabytków – ze szczególnym uwzględnieniem konserwacji malarstwa.

Opowiemy historię pracy nad malowidłami w modlitewniach żydowskich przy Targowej 50/52, porozmawiamy o tym, czym jest rewitalizacja i renowacja oraz spróbujemy sił w odczytywaniu i twórczym uzupełnianiu naściennych napisów hebrajskich oraz innych fragmentów polichromii.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.