sob., 22.10.2022

Warsztaty rodzinne

Warszawiacy przy pracy: kurator zbiorów

W naszych domach, szufladach, kieszeniach – jak w muzealnych magazynach – mieszkają kolekcje.

Co możemy w nich znaleźć?
Może kolorowe znaczki pocztowe?
Albo zbiór perłowych guzików?
A może etykiety z tabliczek czekolad z całego świata?

Kurator to osoba, która potrafi dostrzec w przedmiotach ich piękno. Zaciekawi się ich historią. Wybierze spośród wielu te – które w jego oczach są najcenniejsze. W rękach kuratora przedmioty zyskują nowe życie. Ich historie opowiadane są na nowo. Starannie opisane, stają się częścią kolekcji, która tworzy mikrokosmos wpisany w makrohistorię.

Podczas warsztatów przyjrzymy się procesowi tworzenia kolekcji. Będziemy pracować nad zbiorami przeróżnych drobiazgów. Spróbujemy pokazać historię, którą opowiedzą wybrane przedmioty. Przekonamy się, że pomysłów na kolekcję jest wiele.

Z pewnością wyjdziecie stąd z pasją do tworzenia własnych domowych zbiorów.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.

Wydarzenie jest częścią cyklu warsztatów rodzinnych Warszawiacy przy pracySprawdź terminy pozostałych warsztatów.