Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 20.09.2021
15:00–20:00

Warsztaty
praga lat 70.
Muzeum Warszawskiej Pragi
30 zł

Warsztaty dla nauczycieli „AHA™ – fotografie, które inspirują”

dekoracyjna

Zapraszamy do odkrywania możliwości, jakie dają fotografie nauczycielom w pracy z uczniami:

  • Integrowanie klasy po powrocie z czasu izolacji w okresie pandemii i rozwijanie relacji.
  • Realizacja tematów wychowawczych z obszaru budowania samoświadomości, poczucia własnej wartości, pewności siebie i współpracy.
  • Angażowanie uczniów i uczennic w rozmowy na tematy przyjaźni, relacji, empatii, przyszłości.
  • Kształtowanie postawy otwartości, ciekawości.
  • Rozwijanie umiejętności wypowiadania się i słuchania oraz kreatywności.

Program warsztatów:

1) Inspirujący początek z fotografiami czyli lekcja „Poznajmy się”. Jak wykorzystać fotografię do autoprezentacji. Jak pomóc uczniom rozwinąć wypowiedź stosując 5 płaszczyzn analizy obrazu.

Cele wychowawcze lekcji „Poznajmy się” to: „odblokowanie” kontaktu między uczniami po długiej przerwie, zachęcenie do wypowiadania się i aktywności, zbliżenie się, lepsze poznanie, rozwijanie śmiałości i autentyczności. Konkretne doświadczenie takiej lekcji przez uczestników a potem omówienie.

2) Pełnia wypowiedzi i dialogu czyli lekcja „Relacje w naszej klasie”. Jak zaprojektować i poprowadzić wartościową lekcję poświęconą relacjom i wartościom w klasie wspierając się fotografiami. Konkretne doświadczenie takiej lekcji przez uczestników a potem omówienie.

3) Prezentacja na temat roli i zastosowań fotografii w komunikacji w szkole. Kilka słów o komunikacji wizualnej – jej cele, co umożliwia, jak ją prowadzić. Konkretne przykłady z praktyki zawodowej.

4) Sesja pytań i odpowiedzi.

Prowadzenie: Dorota Raniszewska

Informacje: Anna Wigura, anna.wigura@muzeumwarszawy.pl


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.