Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt., 28.11.2023
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
Obowiązują zapisy poprzez email.

Psychoedukacyjne szkolenie dla nauczycieli połączone z oprowadzaniem | Prawobrzeżne

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Psychoedukacyjne szkolenie dla nauczycieli w ramach wystawy „Prawobrzeżne”. Oprowadzanie po wystawie i warsztat samoświadomościowy

Spotkanie będzie inspirowane postaciami bohaterek wystawy „Prawobrzeżne”, które w niezwykły sposób wpływały na życie prawej strony Wisły. W przestrzeni wystawy poznamy artystki, sportsmenki, naukowczynie, pedagożki – świadome swoich możliwości i ograniczeń, tworzące wokół siebie przestrzeń działania, wytrwale dążące do celu.

Warsztaty mają na celu przedstawienie nauczycielom narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą na polu samoświadomości, pracy z trudnymi emocjami jednostki i grupy. Umiejętności zdobyte na szkoleniu pomogą wzbogacić proces doradztwa zawodowego.

Po oprowadzaniu po wystawie „Prawobrzeżne” zapraszamy nauczycielki i nauczycieli na warsztat prowadzony przez Zuzannę Krzysztofik, związaną ze Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie” i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W ramach warsztatu:
– pokażemy innowacyjny sposób pracy z postaciami historycznymi na lekcjach;

– wprowadzimy w temat psychoedukacji i zastosowania jej elementów w szkole;

– wspólnie opracujemy zarysy scenariuszy lekcji w oparciu o życiorysy bohaterek wystawy „Prawobrzeżne” .

 

Zapisy na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: edukacja.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.