sob., 10.06.2017

Warsztaty na zapisy, bilet 10 zł
Miejsce: I p Muzeum Warszawskiej Pragi
Godz. 10.00 – 11.30

Program warsztatu obejmuje podstawy anatomicznej budowy stopy oraz jej prawidłowy pomiar. Będziemy pracować na bazie drewnianych kopyt, na ich podstawie za pomocą włoskiej metody Ars Sutoria wykonamy projekt bazowy cholewki. Następnie powstaną kartonowe wzorniki części składowe cholewki. Opowiemy także o samej technologii szycia cholewek i montażu obuwia.

Prowadzenie: Ewelina Czaplicka-Ruducha, artystka, projektantka, absolwentka Katedry Mody ASP w Warszawie, współpracuje m.in. z szewską Spółdzielnią „Stopa”.