sob., 20.08.2022

Warsztat Rzemieślniczki: Rękawice ochronne

Narzędzia pozostawiają ślady. Przez nasze dłonie urzeczywistnia się bardzo wiele pytań i myśli. A gdyby tak z czułością je zaopiekować rękawicami własnego projektu? Spróbujemy uszyć rękawiczki, dopasowane do naszych dłoni, w które wszyjemy ochronne pianki, gąbeczki. Zabezpieczymy te części, które najbardziej są narażone na tarcia, odciski.

Na zajęciach udostępniamy potrzebne materiały. Wykonane przez siebie przedmioty każda uczestniczka i każdy uczestnik mogą zabrać ze sobą.

Warsztaty prowadzi artystka i projektantka Ewelina Czaplicka-Ruducha.

Inspiracją jest wystawa „Gildia” Olgi Micińskiej, którą można zobaczyć w Galerii Rynek 30 w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w sprzedaży od 29 lipca..

Na każdy warsztat dostępnych jest 10 miejsc.

Miejsce: Pracownia Rzemieślnicza, poziom -1 w Muzeum Warszawskiej Pragi

Sprawdź harmonogram i tematy pozostałych warsztatów.

Fot. Ewelina Czaplicka-Ruducha

Cykl warsztatów „Warsztat Rzemieślniczki” odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koordynacja: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, kuratorka programu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy”.