sob., 14.05.2022

Warsztat Rzemieślniczki: Skórzany naparstek

Rzemieślniczka napotka na swej drodze wiele twardych materiałów, dlatego potrzebuje różnego rodzaju ochraniaczy. Jednym z nich jest maleńki i kunsztowny naparstek na palec. Będzie on formowany ze skóry naturalnej lub jej zamiennika oraz szyty ręcznie ściegiem rymarskim. Projekt możesz dostosować do kształtu palca, jak również długości paznokcia.

Na zajęciach udostępniamy potrzebne materiały. Wykonane przez siebie przedmioty każda uczestniczka i każdy uczestnik mogą zabrać ze sobą.

Warsztaty prowadzi artystka i projektantka Ewelina Czaplicka-Ruducha.

Inspiracją jest wystawa „Gildia” Olgi Micińskiej, którą można zobaczyć w Galerii Rynek 30 w Muzeum Warszawy.

Informacje praktyczne

Bilety w cenie 30 zł są dostępne na tydzień przed warsztatami.

Na każdy warsztat dostępnych jest 10 miejsc.

Miejsce: Pracownia Rzemieślnicza, poziom -1 w Muzeum Warszawskiej Pragi

Sprawdź harmonogram i tematy pozostałych warsztatów.

Fot. Ewelina Czaplicka-Ruducha

Cykl warsztatów „Warsztat Rzemieślniczki” odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koordynacja: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, kuratorka programu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy”.