Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 02.03.2024
10:00–16:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem | Migawki/Praktyka

Grafika. W tle czarno-białe zdjęcie z lotu ptaka na kamienice Pragi wśród drzew. W prawym górnym rogu napis: MIGAWKI. ARCHIWUM REWITALIZACJI PRAGI, po lewej biały łuk litery M.

Weź udział w warsztatach i dołącz do społeczności dokumentującej przemianę prawobrzeżnej Warszawy!

2 marca odbędą się warsztaty fotograficzne realizowane w ramach projektu „Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji”. To początek budowania grupy społecznych dokumentalistów i dokumentalistek przyglądających się przemianie prawobrzeżnej Warszawy przez obiektywy swoich aparatów.

Przede wszystkim chcemy się poznać. Zaczniemy więc od rozmowy i omówienia przyniesionych przez Was zdjęć. Przynieście zestawy/cykle fotograficzne, w których Waszym zdaniem udało się Wam opowiedzieć jakąś historię. To może być opowieść o Waszej najbliższej okolicy albo o ulubionym zwierzaku. Temat nie gra roli. Chcemy abyście poprzez zdjęcia, które robicie, opowiedzieli nam coś o sobie. Fotografie możecie przynieść w formie odbitek albo na pendrivie. Możecie też wysłać nam link do nich e-mailem: muzeum.pragi@muzeumwarszawy.pl.

Na warsztatach poznacie podstawowe zasady fotografowania architektury. To ona bowiem stanowi punkt wyjścia do refleksji nad przemianą prawobrzeżnych dzielnic. Architektura jest tekstem, przy pomocy którego możemy odczytywać wiele znaczeń, obserwując ją konstruujemy opowieści. Można to robić także przy pomocy aparatu fotograficznego. Zabierzcie więc sprzęt, którym fotografujecie ze sobą! I wygodne buty, bo trochę pospacerujemy!

Zdjęcia, które zrobicie spróbujemy ułożyć w proste, ale spójne zestawy. Dowiecie się więc jak łączyć ze sobą fotografie, jak unikać powtórzeń i w jaki sposób między dwoma zdjęciami pojawiają się nowe znaczenia. To ogromna, magiczna moc fotografii.

Aby jakiekolwiek zdjęcie miało wartość dokumentalną, a co za tym idzie także archiwalną, musi mu towarzyszyć konkretny opis. I tego też nauczymy się w czasie warsztatów. Chcemy abyście wychodząc z nich miały i mieli w rękach narzędzia pozwalające Wam przyglądać się przemianie swojej okolicy. Tak rozpoczniemy budowanie fotograficznego archiwum rewitalizacji w ramach projektu Migawki.

Co należy ze sobą zabrać na warsztaty?

  • Zestawy/cykle fotograficzne, w których udało się Wam opowiedzieć jakąś historię.
  • Aparat, sprzęt, którym fotografujecie, kabel do aparatu lub czytnik kart.
  • Wygodne buty.

Dowiedz się więcej o projekcie „Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.