czw., 17.11.2022

EkoEksperymentarium

Warsztaty kaletnicze innowacje – Piniatex | „EkoEksperymentarium”

Co to jest piniatex?

Piniatex to włóknina coraz szerzej stosowana we współczesnym kaletnictwie. Jej głównym składnikiem są przetworzone liście ananasa, dlatego nazywany jest wegańską alternatywę dla skór. Można ją szyć ręcznie oraz maszynowo.

Przebieg warsztatów:

Każdy uczestnik będzie mógł wykonać jeden przedmiot z piniatexu (portfel na karty i banknoty, kopertówkę lub okładkę na notatnik) na podstawie przygotowanych wykrojów, a wykonany przedmiot zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty poprowadzi Jarek Włodek z Juchcik.pl.

Informacje praktyczne:

Będziemy pracować w materiałach recyklingowych, ekologicznych, z obiegu wtórnego.

Liczba miejsc: 10

Bilety dostępne online i w kasie biletowej na tydzień przed wydarzeniem.

Lokalizacja: Muzeum Warszawskiej Pragi, Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka, poziom -1

Zdjęcie główne: Krzysztof Gajewski

Wydarzenie odbywa się w ramach wystawy „EkoEksperymentarium”.

Warsztaty odbywają się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2022 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Kuratorką programu jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.