śr., 24.04.2024
17:30–19:30
Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
20 zł
Warsztaty mocy dla kobiet | „Prawobrzeżne”
Trzy spotkania dla kobiet, które chcą wzmocnić się po zimie, porozmawiać o swoich planach życiowych i zawodowych z innymi osobami, poszukać inspiracji do działania w biografiach bohaterek wystawy „Prawobrzeżne”.
Spotkania mają formę cyklu, dlatego najlepiej wziąć udział we wszystkich trzech. Dzięki czemu ułożą się w całość. Przeznaczone są dla mieszkanek Pragi i prawobrzeżnej Warszawy. Liczba miejsc ograniczona, chcemy stworzyć 12-osobową grupę.
Osoby, które zgłoszą się na warsztaty poprosimy o wypełnienie formularza by móc lepiej przygotować zajęcia.
Jak będziemy pracować?
Spokojnie, twórczo, w rozmowie, bez ocen, z poczuciem humoru. Czasem trochę się poruszamy, poznamy lepiej bohaterki wystawy „Prawobrzeżne”.
Co się wydarzy?
10 kwietnia (środa)
Pierwsze spotkanie: Język ma znaczenie – jak o sobie mówimy
Zatrzymaj się i powiedz o sobie, co o sobie mówimy, jak możemy mówić o sobie, żeby czuć się z tym dobrze. Na spotkaniu będziemy się poznawać i słuchać tego co, w jaki sposób o sobie mówimy. Wspólnie poszukamy słów, które lubimy w opowieściach o sobie.
17 kwietnia (środa)
Drugie spotkanie: Puść wodze fantazji i snuj plany
Wyobraźnia podpowiada pomysły i rozwiązania, zachęca do działania, uruchamia dużo emocji. Na spotkaniu będziemy przyglądać się swoim pomysłom na siebie w działaniu: w życiu zawodowym, na ścieżkach własnego rozwoju. Z marzeń spróbujemy wyłuskać cele, które zachęca nas do dalszych działań.
24 kwietnia (środa)
Trzecie spotkanie: Rozejrzyj się i znajdź swoja moc
Jak mogę się wspierać w codziennych działaniach, co daje mi siłę i moc? Podczas spotkania popracujemy wokół przekonań, które mamy na swój temat, poszukamy takich, które mogą nas wzmacniać i dodawać energii i motywacji do działania.
Kto będzie prowadził spotkania?
Karolina Pluta: pedagożka teatru, coachka, trenerka i performerka, prezeska Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Zna się na wymyślaniu i prowadzeniu procesów rozwojowych, tworzeniu spektakli, i realizowaniu projektów społeczno-artystycznych i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu. Od wielu lat wspiera w rozwoju osoby w różnym wieku, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów i artystki. Prowadzi warsztaty, procesy twórcze i sesje indywidualne. W swoich działaniach łączy edukację ze sztuką, podczas warsztatów, szkoleń i spotkań indywidualnych korzysta z różnorodnych narzędzi m.in: pracy z ciałem, impro, NVC, kreatywnego pisania. Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze. Wierzy, że wszyscy możemy pracować mniej.
Wystawa „Prawobrzeżne” to opowieść o dziewięciu wyjątkowych kobietach, które zawsze szły własną drogą. Sprawdź program wydarzeń towarzyszących.