Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 28.08.2021
11:30–13:30

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 PLN

Warsztaty rodzinne z wycinanki żydowskiej | Festiwal Warszawa Singera

Muzeum Warszawskiej Pragi po raz drugi bierze udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, organizowanym przez Fundację Shalom. Z tej okazji w sobotę 28 sierpnia planujemy cały dzień wydarzeń.

Rodzinne warsztaty wycinanki żydowskiej (dla dzieci 7-11 lat i ich opiekunów), to okazja do poznania historii tej ciekawej formy sztuki oraz wspólnego zaprojektowania i wykonania prostych wzorów.

Wycinanka to wytwór tradycyjnej sztuki żydowskiej opartej na wykorzystaniu motywów i symboli religijnych łączonych z ornamentyką np. roślinną. 

Jako forma plastyczna, rozwinęła się w wieku XIX, wraz szerokim dostępem do papieru – choć pierwsze informacje o niej, sięgają jeszcze XIII w.  

To bardzo piękny i efektowny sposób zdobienia ścian, albumów – a przy tym wspaniała i twórcza zabawa. 

Prowadzenie: Aleksandra Karkowska-Rogińska


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.