sob., 03.12.2022

udział bezpłatny

Warsztaty szycia: obroża dla psa | Zrób Sobie Prezent

Obroża to jeden z klasycznych wyrobów rymarskich. Uczestnicy będą mieli możliwość własnoręcznego wykonania obroży z przygotowanych materiałów (m.in. ze skóry juchtowej w przypadku większych psów). Zaczniemy od cięcia i wybijania, zszywania z filcową podbitką, przez montaż klamry. Chętni będą mogli wytłoczyć na skórze imię swojego pupila.

UWAGA: Warto wcześniej zmierzyć obwód szyi zwierzaka.

Na warsztacie fachowych wskazówek udzieli Kazimierz Szymański, mistrz rzemieślnik z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Informacje praktyczne:

Liczba miejsc: 10

Udział na podstawie bezpłatnych biletów (dostępne online i w kasie biletowej na tydzień przed wydarzeniem).

Lokalizacja: Muzeum Warszawskiej Pragi, Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka, poziom -1

Warsztaty odbywają się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2022 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Kuratorką programu jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.