sob., 03.12.2022

Warsztaty: zrób sobie mydło | Zrób sobie prezent

Jak powstaje prawdziwe mydło sodowe? Czy można zrobić je w domu? Czym się różni mydło od kostki myjącej? Dowiedz się i zrób swoje własne mydło naturalne!

Zapraszam na warsztaty mydlane, na których przygotujemy mydło sodowe z wegańskich składników. Każda uczestniczka i każdy uczestnik wyjdzie z warsztatów z co najmniej dwiema kostkami mydła*.

Przynieś swoje foremki silikonowe (takie jak do muffinek) lub plastikowe pudełka, do których nalejemy masę mydlaną. Zapewniam jedną foremkę dla każdej uczestniczki/ka.

Warsztaty przeznaczone dla osób powyżej 16. roku życia.

Proszę o przyjście w ubraniach zakrywających ręce i nogi (długie spodnie, długie rękawy, zakryte buty).

* Uwaga, mydło nie będzie gotowe do użytku. Wszystkie informacje o tym, co zrobić, żeby mydło dojrzało, otrzymasz na warsztatach.

Prowadzenie: Joanna Baranowska, autorka bloga www.organiczni.eu i książki „Jak kompostować? To proste!”. Ekoedukatorka, miłośniczka kompostowania i ekorozwiązań w życiu codziennym.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Liczba miejsc: 12

Udział na podstawie płatnych biletów (dostępne online i w kasie biletowej).

Lokalizacja: Muzeum Warszawskiej Pragi, poczekalnia