niedz., 02.09.2018

Spektakl

Wiech na 105

„Wiech na 105” to spektakl na motywach felietonów Stefana Wiecha Wiecheckiego (dla dorosłych i młodzieży).

„Wiech na 105” to teatrzyk kukiełkowy, osiem etiud na motywach felietonów Stefana Wiecheckiego Wiecha. W tradycji przedwojennej warszawy ulica, a w szczególności podwórka kamienic, były miejscem nieformalnych wystąpień artystów podwórzowych, muzyków i tak zwanych „hecarzy”. Obok tych widowisk pojawiała się grupa artystów prezentująca występy teatru kukiełkowego, na wzór wielowiekowej tradycji europejskiej. Reaktywujemy ten dawniej powszechny gatunek teatrzyku treściami felietonów Wiecha, krótkimi scenkami z jego przebogatej twórczości. Występom zawsze towarzyszy dwoje muzyków, grających na instrumentach charakterystycznych dla warszawskiego folkloru miejskiego – skrzypcach, harmonii, barabanie.

Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Scenariusz: Dariusz Kunowski, Piotr Herbich
Muzyka: Katarzyna Szurman
Występują: Andrzej Bocian, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska

Miejsce: Letnia scena/Sala konferencyjna (w zależności od pogody)
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do pobrania online lub w kasie do wyczerpania miejsc.