Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 01.12.2018
16:00–18:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Wiwisekcja Kłopotowskiego 38 – w głąb praskiej kamienicy

Spotkania w Muzeum Warszawskiej Pragi będą podsumowaniem projektu Iwony Teodorczuk-Możdżyńskiej. Jego tematem jest artystyczna interwencja, przeprowadzona w niezwykłej, secesyjnej kamienicy położonej przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 38. W wyniku działań artystki, muzeum oraz mieszkańców i mieszkanek kamienicy powstanie archiwum oraz wystawa.

 

Prowadzące:

Iwona Teodorczuk-Możdżyńska alias IwonaTM – w 2015 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego oraz aneks w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodzona statuetką „Srebrna Ostroga” podczas 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym biorąc udział w licznych wydarzeniach i wystawach.

Marzena Szugiero, historyczka, kulturoznawczyni, edukatorka Muzeum Warszawskiej Pragi.

 

 

Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Penthouse

Dla kogo: sąsiedzi z kamienicy Kłopotowskiego 38, młodzież, dorośli


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.