Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 06.06.2024
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Wokół Prawobrzeżnych. Z Rembertowa do Jerozolimy: Towa Rubin

Fantazja się spełnia – to motto przyświecało dziewczętom z kibucu dla kobiet założonego w 1933 roku przez Towę Rubin w podwarszawskim wówczas Rembertowie. Nietuzinkową historię silnej i sprawczej kobiety, która podążała za swoimi marzeniami, usłyszymy od jej córki Nili, która udostępniła na wystawę „Prawobrzeżne” swoje bezcenne pamiątki.

Gościem wieczoru będzie również Dorota Raniszewska – coacherka, mentorka, fotografka, podróżniczka, którą poszukiwania własnej historii rodzinnej doprowadziły do Towy Rubin. Spotkanie towarzyszy wystawie czasowej „Prawobrzeżne”.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Prawobrzeżne”, która opowiada o dziewięciu wyjątkowych kobietach, które zawsze szły własną drogą. „Wokół Prawobrzeżnych” to spotkania z osobami, które miały szansę poznać bohaterki wystawy osobiście, jako członkowie rodziny, współpracownicy, przyjaciele i znajomi.

Spotkanie poprowadzi kuratorka wystawy: Jolanta Wiśniewska.

Fotografia: Towa Rubin (w środku) z dziewczętami z kibucu w Rembertowie, 1933-34, wł. Nili Eisen


Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy. 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.