Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pt., 08.09.2023
16:00–17:30

Oprowadzanie
Warszawa
udział bezpłatny

Wrzesień ze Stacją Muzeum: bezpłatne oprowadzanie po wystawie Stacji Muzeum | „Kolej na Pragę”

W ramach programu towarzyszącego wystawie czasowej „Kolej na Pragę” (dowiedz się więcej o wystawie) przygotowaliśmy kilka wydarzeń w ścisłej współpracy z partnerem merytorycznym wydarzenia Stacją Muzeum. Jednym z nich jest oprowadzanie po wystawie stałej Stacji Muzeum.

Wizyta w Stacji Muzeum będzie świetną okazją do zgłębienia tematów poruszanych na wystawie „Kolej na Pragę” i poznania szerszego obrazu historii kolei.

Wystawa stała Stacji Muzeum opowiada o początkach transportu kolejowego, kolejnych etapach jego rozwoju i modernizacji. Poznajemy je za pomocą unikatowych eksponatów makiet, modeli kolejowych, zdjęć i innych trudno dostępnych materiałów wizualnych: map, rycin itp. Na wystawie nie zabrakło oczywiście opowieści o historii transportu szynowego w Polsce i jego rozbudowie, począwszy od stworzenia pierwszych linii na ziemiach polskich: Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej (1845 r.) i Kolej Warszawsko-Petersburska (1862 r.),  aż do dziś.

Przewodnikiem po wystawie stałej będzie Michał Fludziński.

Stacja Muzeum znajduje się w dawnym budynku dworca Warszawa Główna przy ul. Towarowej 3. Zbiórka przy wejściu do Stacji Muzeum. Warto być chwilę wcześniej.

Sprawdź program września ze Stacją Muzeum.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.