sob., 23.09.2023

Wycieczka
udział bezpłatny BRAK MIEJSC

Wrzesień ze Stacją Muzeum: wycieczka pociągiem RETRO | „Kolej na Pragę”

Dzięki współpracy ze Stacją Muzeum przygotowaliśmy 15 bezpłatnych biletów na przejazd RETRO pociągiem. Wycieczka startuje z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, które będzie można zwiedzić z przewodnikiem. Stąd ruszymy przedwojennym parowozem w trasę po malowniczych miejscowościach w okolicy Puszczy Kampinoskiej. Z okien pociągu będzie można zobaczyć m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Pociąg dojeżdża do Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie wyruszamy na spacer z przewodnikiem. Na koniec czeka niezwykła atrakcja: piknik z ogniskiem na skraju puszczy (w Tułowicach). Uczestnicy proszeni są o przygotowanie własnego prowiantu.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych biletów proszone są o rezerwację przez e-mail: ewelina.bartosik@muzeumwarszawy.pl

Spotykamy się już na stacji Sochaczew, gdzie znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej najpóźniej o 10:15 (RETRO pociąg odjeżdża o 10:30).

Osoby, które chcą przed wycieczką obejrzeć ekspozycję Muzeum Kolei Wąskotorowej powinny pojawić się na stacji o 9:00.

Po wykorzystaniu puli bezpłatnych biletów można dokonać płatnej rezerwacji pod linkiem: ‘Pociąg RETRO (odjazd o 10:30)‘ | kicket.com (również do wyczerpania puli).

Ważne informacje techniczne:

• pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych,
  • pociąg nie jest dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózku (szerokość wejścia do wagonu wynosi od 66cm do 68cm w zależności od wagonu, a z przedsionka do wnętrza przedziału – 60 cm),
  • istnieje możliwość przewiezienia pociągiem psa bez dodatkowej opłaty (wymagana aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz), ale czworonogi nie mogą uczestniczyć w spacerze po Puszczy Kampinoskiej. Pasażerowie z psami proszeni są o pozostanie w tym czasie w pociągu.

Dowiedz się więcej o wystawie.