Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 01.03.2018
18:00–19:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Wyklęte adresy Pragi

Zapraszamy na spotkanie o bardzo trudnym temacie w historii warszawskiej Pragi – o sieci punktów na mapie zidentyfikowanych jako miejsca związane z represjami i kaźnią w okresie reżimu komunistycznego. To w nich, w latach 1944-1956, odbywały się brutalne przesłuchania i bezprawne przetrzymywania, a nawet dokonywano morderstw. Ofiarami byli żołnierze Armii Krajowej i innych formacji podziemnych, ale nie tylko, sprawcami natomiast funkcjonariusze sowieckiego i polskiego aparatu bezpieczeństwa.

Spotkanie o „wyklętych adresach” poprowadzi Anna Straszyńska, założycielka Stowarzyszenia Kolekcjonerzy Czasu, pasjonatka historii Pragi Północ. Od wielu lat dokumentuje miejsca związane z reżimem komunistycznym na warszawskiej Pradze, jak również działa na rzecz objęcia poszczególnych adresów ochroną prawną. Sama zwykła mawiać, że komunizm dla Warszawy zaczął się właśnie na Pradze.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.