Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 13.06.2019
17:30–21:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Wyprawa za tory | Praga – mikroodkrycia geograficzne

Tym razem zapuścimy się „za tory” – w tajemniczy świat Targówka Fabrycznego. Skorzystamy z uprzejmości i usług lokalnego przewodnika. Zanim jednak to nastąpi, dokonamy pionierskiego przejścia pieszego wzdłuż Trasy Świętokrzyskiej, być może jako pierwsza zarejestrowana ekspedycja! Poznamy okolicę i mieszkańców Targówka Fabrycznego oraz wyruszymy na niebezpieczną przeprawę przez dzikie tereny zielone. Jest to pas „ziemi niczyjej” wzdłuż torów, który już niedługo zniknie pod naporem cywilizacji. Wyrośnie tam mityczna Praska Obwodnica, o której powstaniu mówi się od zarania dziejów.

Zbiórka w Muzeum Warszawskiej Pragi. Trasa spaceru obejmie około 6 km i zakończy się przy rondzie Żaba.

Wstęp wolny!

Spacer organizowany w ramach cyklu „Wokół rewitalizacji”.

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.