sob., 20.01.2018

Zajęcia rodzinne

Wytnij sobie osiedle! | Finisaż wystawy Tarchomin ’80

Rodzinne warsztaty tworzenia kolażu. Tarchomin w fotografiach Wiesława Antosika to olbrzymie blokowisko kontrastujące z naturalnym krajobrazem przedmieść Warszawy. W tym niejednolitym krajobrazie została sfotografowana kilkuletnia córka fotografa, która jest pierwszoplanową bohaterką osiedlowych kadrów. Poznając Tarchomin lat 80-tych, poznajemy jednocześnie beztroski świat dziewczynki, której kreatywność w wymyślaniu zabaw na świeżym powietrzu nie miała granic.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykorzystają fragmenty prezentowanych na wystawie zdjęć i stworzą z nich osiedlowy kolaż. Czy w kompozycjach będą dominowały bloki czy drzewa? Czy „wycięte” osiedle upodobni się do znanych współcześnie placów zabaw? No i wreszcie, czy nasza mała bohaterka pozostanie główną postacią tego świata? Jedno jest pewne, technika kolażu nie ma żadnych ograniczeń. Zajęcia prowadzi Anna Wigura. Zapraszamy!

Warsztaty dla rodzin z dziećmi od lat 5. Początek zajęć o godz. 15.00 – ostatni uczestnicy mogą dołączyć do grupy o godz. 15.45! Zapisy na zajęcia: e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl lub tel. 22 518 34 07. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.