sob., 04.12.2021

wstęp bezpłatny

Zabawka na biegunach. Warsztaty dla rodzin z dziećmi od 6 roku życia

Wśród zabawek z kolekcji Manitiusa znajdziemy przeróżne zwierzęta. A gdybyście Wy mieli uszyć własnego zwierzaka, co by to było?

Na warsztatach będziecie mieli okazję uszyć własną zabawkę – zwierzęcą postać. Wykorzystamy przeróżne tkaniny, duże kupony i małe skrawki. Stworzymy wykrój, skroimy formę, wybierzemy dodatki i zszyjemy je razem. Co powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszych pomysłów i wyobraźni. Czy to będzie zwykła maskotka? Niee! Stwórzmy konie na biegunach, skoczne króliki lub latające ptaki. Dowiecie się jak aktorsko i lalkarsko możemy nadać życia i energii naszym stworom. Do ich stworzenia użyjemy igieł, nici i… maszyny do szycia. Nie zabraknie instrukcji jak z niej korzystać, a także dlaczego maszyna potrzebuje nie jednej a dwóch nitek.

Zajęcia poprowadzi Szymon Gotowski – Pan Szymon, trener i edukator, od kilku lat zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem warsztatów twórczych zarówno dla dzieci i młodzieży. Prowadzi pracownię na warszawskiej Pradze Północ, działa lokalnie.

Limit uczestników każdego warsztatu: 10

Wstęp wolny, wejściówki będą dostępne na tydzień przed wydarzeniem

Miejsce: parter w budynku Modlitewni Muzeum Warszawskiej Pragi

Sprawdź inne wydarzenia w ramach Zrób sobie prezent.

Warsztaty Ceramiczna broszka i Zabawka na biegunach są częścią projektu Prawobrzeżni w 2021 r. i odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koncepcja i koordynacja: Jolanta Wiśniewska