niedz., 28.11.2021

wstęp bezpłatny

„Zapach czekolady” warsztaty adresowane do osób z dysfunkcja wzroku

Warsztaty towarzyszą projektowi „Faktoria przyjemności”.

Warsztaty z wykorzystaniem scenografii spektaklu „Faktoria przyjemności”, w czasie których postaramy się opowiedzieć więcej o sposobach na twórcze wykorzystanie wątków historycznych w działaniach o charakterze teatralnym.

Zaprezentujemy dźwiękowe materiały archiwalne, pochodzące ze zbioru Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. i wspólnie prześledzimy historię najstarszej w Warszawie fabryki czekolady. Naszą perspektywę poszerzą pomoce dotykowe, które wystąpiły jako rekwizyty w spektaklu „Faktoria przyjemności”.

Prowadzenie: Karolina Vyšata (Narodowe Archiwum Cyfrowe), Rafał Derkacz (Fundacja Mikro Teatr)

REGULAMIN WYDARZENIA: