czw., 29.06.2023

udział bezpłatny

Zawieszki na bagaż | „Kolej na Pragę”

Identyfikator przewiązany do walizki czy torby podróżnej to mała, ale bardzo praktyczna rzecz. Jeszcze nie tak dawno takie wyroby produkowali lokalni, prascy rzemieślnicy. Przy okazji wystawy czasowej „Kolej na Pragę” sięgamy do tradycyjnych i współczesnych wersji zawieszki.

Warsztaty w czasie których, każdy z uczestników, wykroi, sklei a następnie zszyje własną zawieszkę. Do wyboru kawałki skór, derma, piniatex oraz dodatki takie jak napy i klamerki.

Prowadzenie warsztatu: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, kuratorka pracowni, Kazimierz Szymański, rzemieślnik – kaletnik.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej.

Informacje praktyczne

Udział bezpłatny na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania w kasie muzealnej lub online.

Ilość miejsc: 10

Lokalizacja: poziom -1 (Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka)

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.