Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 27.06.2020
11:00–11:20

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Zielone Rzemiosło: Dla relaksu – uszyj termofor i przepaskę na oczy | ONLINE

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Profil Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi
czas trwania: ok. 20 min.

Podczas warsztatu on-line wykonasz dwie pomoce, które pomogą zadbać o dobre samopoczucie na co dzień. Pierwsza to termofor z wkładem z pestek wiśni, w razie potrzeby użyjesz go jako ciepły lub zimny okład. Druga to przepaska na oczy wypełniona gryką lub siemieniem lnianym.

Pobierz gotowe wykroje do wydrukowania:

Wykrój przepaski (PDF)

Wykrój termoforu (PDF)

Podczas transmisji na żywo prowadząca pokaże jak uszyć i ozdobić oba wyroby. Do uszycia termoforu użyjemy lnu, który jest wytrzymały, przepuszcza powietrze, może być gotowany i prasowany. Przepaskę wykonamy z jedwabiu. Będziemy szyli ręcznie i maszynowo.

Przed warsztatem przygotuj:

wydruk wykrojów w formacie A4
> pergamin lub inny papier, na który przeniesiesz wykrój
> nożyczki
> jedwab 30x30cm ( +podszewka tej samej miary)
> len ok 30x60cm (+podszewka bawełniana tej samej miary)
> maszyna do szycia
> igła i nici
> mydełko krawieckie
> szpilki
> gryka 250 g
> pestki wiśni 300 g

 

 


Cykl Zielone rzemiosło to wykłady, warsztaty i debaty organizowane w ramach Pracowni Rzemieślniczej. Cykl promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych.

To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy. Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.