Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 05.09.2020
11:00–12:00


Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Zielone Rzemiosło: Nowe buty bez kupowania – warsztat szycia czapsów | ONLINE

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Profil Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi

czas trwania: ok. 60

Masz w szafie buty, których wygląd Ci się znudził? Uszyj z nami czapsy, dzięki którym je odmienisz. To inaczej ochraniacze, które umieścisz na górnej części, dając im zupełnie nowe cholewki. Przygotowane wykroje pomogą wykonać czapsy sięgające za kostkę. W czasie warsztatu będziemy je modelować pod własne wymiary i rodzaj buta, a następnie będziemy wykrajać, zszywać i wykonywać zapięcia.

Warsztaty inspirowane są historycznymi i współczesnymi modelami przygotowanymi specjalnie dla Muzeum Warszawskiej Pragi przez Artystyczną Pracownię Obuwia Jacka Kamińskiego.

 

Aby przygotować się do warsztatów:

pobierz i wydrukuj wykrój

– znajdź buty, na które szyjesz czapsy, mogą być na obcasie

Przygotuj:

Skóra/ eko skóra, kawałek o wymiarach 70 cm x 40 cm

– nóż do skóry lub nożyczki krawieckie

– maszyna do szycia

– butapren

młotek,

– zapięcia, np. zestaw 8 nap z pasmanterii, sznurowadło, guziki

 


Cykl Zielone rzemiosło promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy.

 Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.