sob., 18.07.2020

wstęp bezpłatny

Zielone Rzemiosło: Recykling mat do jogi na sandały i japonki | ONLINE

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Profil Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi

czas trwania: ok. 30 minut

Warsztat, na którym własnoręcznie od podstaw uszyjemy sandały i japonki z mat do jogi.

Aby przygotować się do warsztatów:

pobierz i wydrukuj wykrój – do dyspozycji mamy rozmiar męski 43 i dwa damskie – 40/41 lub 38

Wykrój japonka rozmiar 38 (.pdf)

Wykrój japonka rozmiar 41 (.pdf)

Wykrój japonka rozmiar 43 (.pdf)

przygotuj:

>kawałek starej maty/karimaty 60×60 cm

>ostry nóż/nożyczki

>drobny papier ścierny

>karton do wykroju

>linijka, ołówek

Zapraszamy na sobotnią transmisję, przewidywany czas spotkania – 30 minut.

fot. Ewelina Czaplicka Ruducha

Cykl Zielone rzemiosło promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy.

Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.