niedz., 10.10.2021

Spacer
praga lat 70.

Zmieniła się czy nie? Praga na zdjęciach Krystyniaka i dziś

„Nic się nie zmieniło!” albo „Trudno poznać Pragę…” – tak skrajne opinie odnoszące się do kondycji naszej dzielnicy słyszymy od zwiedzających wystawę „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka”.

Uznaliśmy więc, że to dobry powód, aby wziąć wybrane zdjęcia i wspólnie z Państwem wybrać się na spacer po najbliższej okolicy, m.in. po Bazarze Różyckiego, po ulicach Brzeskiej i Ząbkowskiej, w rejonie Portu Praskiego.

Spróbujemy stanąć dokładnie w tych samych miejscach, z których Krystyniak robił 50 lat temu zdjęcia. Porównamy i omówimy, co widać na kadrach autorskich oraz na żywo.

Wśród pokazywanych zdjęć zaprezentujemy także takie, które nie zmieściły się na wystawie.

Informacje praktyczne:

Początek spaceru: Muzeum Warszawskiej Pragi

Prowadzący spacer: Anna Wigura, Adam Lisiecki

Sprawdź program towarzyszący wystawie „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka”.