Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 23.09.2021
18:00–19:00

Wykład
praga lat 70.
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp bezpłatny

Zoom na blokowiska | wykład ONLINE

Grafika. Na tle kolażu czarno białych zdjęć napis Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka

Spotkanie na profilu Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi

Od lat 60. XX wieku krajobraz warszawskiej Pragi, pełen kamienic i fabryk, zyskiwał nowe elementy – osiedla składające się z wielokondygnacyjnych bloków. Wtedy powstawały osiedla takie jak Panieńska, Szmulowizna lub Jagiellońska. Miały one stanowić rozwiązanie problemu deficytu mieszkań w tej części Warszawy. Wykład Grzegorza Miki, który przybliży historię i idee wybranych realizacji z tego okresu.

Grzegorz Mika – architekt, varsavianista. Absolwent i doktorant Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Poza pracą projektową zajmuje się badaniem polskiej architektury nowoczesnej w kontekście rozwoju europejskiego modernizmu. Od 2011 prowadzi stronę „Warszawski Modernizm 1905–1939“. Współautor „MOK. Atlasu architektury północnego Mokotowa“ oraz mapy „Architektura Warszawskiej Odbudowy“.

Więcej o wystawie Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.