śr., 03.10.2018

Zostać rzemieślnikiem? Kaletnicy i ramiarze | spotkanie

„Wejdź w ramy” i „Weź skórę w swoje ręce” – pod tymi hasłami, wiosną tego roku, zaprosiliśmy do wzięcia udziału w kolejnych „Szkoleniach warsztatowych z rzemieślnikami”. Choć na szkolenia przesłano łącznie około 80 zgłoszeń, organizatorzy mogli przyjąć jedynie 5 osób. Jak rzemieślnicy oceniają współpracę z uczniami? Jak uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę?

W spotkaniu wezmą udział prowadzący szkolenie: Marek Kowalski, ramiarz – pozłotnik oraz Renata i Eugeniusz Dmowscy – kaletnicy z pracowni ReGe Leder. Ich uczniowie, uczestnicy szkoleń, opowiedzą o tym, jak odnaleźli się w klimacie i rytmie pracowni. Wyświetlimy też premierowo fragmenty filmów instruktażowych, w których próbujemy pokazać jak uszyć torebkę oraz jak stworzyć podkład i pozłocić ramę owalną. Przedmioty wykonane podczas szkoleń będzie można zobaczyć na żywo.

Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik – kuratorka szkoleń i Maciej Malinowski – koordynator szkoleń (Muzeum Warszawskiej Pragi).

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, Sala konferencyjna.
Wstęp bezpłatny

„Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami” realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Szkolenia organizuje Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z Miastem Stołecznym Warszawą.