Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 03.12.2022
10:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Zrób sobie prezent – warsztaty otwarte

Warsztaty odbywające się na pierwszym piętrze:

Ptaszki na choinkę/piny ze skórek z odzysku, godz. 10.00-13.00

Warsztaty podczas których wykonamy ptaszki ze skórek z odzysku – na choinkę, z zawieszką lub w formie pina, ze specjalną przypinką.

Prowadzenie: Julia Kutra – artystka, absolwentka ASP w Warszawie.

Instagram @kutradesign

www.kutradesign.pl

Eko kule do kąpieli, 13.00-16.00

Sensoryczne, pachnące Świętami kule kąpielowe mogą stworzyć nawet najmłodsi goście muzeum.

Prowadzenie: Natalia Morawska

Ceramiczne ozdoby na choinkę, godz. od 10:00 do wyczerpania materiałów

Na stoisku obok świątecznych klasyków będą na Was czekać ceramiczne niedźwiadki, nawiązujące do figury misia z muzealnego dziedzińca oraz wzory inspirowane zabawkami z wytwórni Edwarda Manitiusa. Każdy wzór posiada otworek na zawieszkę, zatem z powodzeniem będzie mógł stać się ozdobą choinkową lub wisiorem.

Prowadzenie: Baśka Kuczyńska – Ceramiczny kramik BaKu

https://www.facebook.com/ceramicznykramik

Kartka świąteczna – warsztat linorytniczy

Na warsztatach grafiki będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej świątecznej grafiki. Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć swój własny autorski wzór. Tak przygotowana grafika, zostanie własnoręcznie odbita na papierze z poddrukiem do adresowania. Odbitki drukowane będą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Prowadzenie: Muzeum Drukarstwa

Ozdoby choinkowe z filcu

Wyposażeni z arkusze kolorowych filców wspólnie stworzymy niepowtarzalne ozdoby choinkowe inspirowane praskimi historiami. Przypuszczamy, że największym zainteresowaniem cieszyć się będzie forma misia, nawiązująca do praskich misiów z warszawskiego ZOO i niebieskiego niedźwiedzia z muzealnego dziedzińca, ale w tym zakresie nie stawiamy ograniczeń.

Prowadzenia: Muzeum Warszawskiej Pragi

Gra Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie

W strefie warsztatów otwartych znajdzie się także miejsce na spotkanie z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Na stoisku na gości czekać będzie specjalna gra i publikacje tematyczne.

Prowadzenie: Maciej Skinderowicz, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

 

Wydarzenia odbywające się w sali konferencyjnej:

Mikołajkowe warsztaty wokalne, godz. 15:00-15.45

W ramach warsztatów pod okiem profesjonalistek z Chóru Sirenes wspólnie się rozśpiewacie i weźmiecie udział w zabawach muzycznych z użyciem instrumentów perkusyjnych. Będzie do dobra rozgrzewka przed Koncertem mikołajkowych podczas którego usłyszycie opracowania polskich kolęd i pastorałek.

Prowadzenie: Chór Sirenes

Koncert Mikołajkowy, godz. 16:05-17:00

Cudownym prezentem na Mikołajki może być też koncert. Przy śpiewie chóru Sirenes wejdziecie w cudowny klimat nadchodzących Świąt.

Chór Kameralny SIRENES istnieje od września 2015 roku, choć tworzące go wokalistki znają się i śpiewają razem od wielu lat. Zespół koncertuje, nagrywa, bierze udział w konkursach i przeglądach. Chór chętnie występuje także z innymi zespołami, angażuje się w działalność charytatywną i wspólne projekty z wykonawcami różnych stylów muzycznych.

Zespół ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów polskich i zagranicznych różnych epok, o tematyce zarówno sakralnej jak i świeckiej. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od września 2016 roku zespół jest prowadzony przez Fundację Sirenes. Od lutego 2017 roku Chór Kameralny SIRENES jest Chórem Rezydentem Muzeum Warszawy z siedzibą w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Magdalena Gruziel – dyrygentka, korepetytorka śpiewu, pedagog.

 

Wydarzenia specjalne:

Ubieramy misia na zimę! – finał spotkań włóczkowych w ramach akcji „Praski miś kiedyś i dziś”, godz. 11:00, dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi

Od końca października podczas sąsiedzkich, międzypokoleniowych spotkań, powstaje ubranie dla praskiego misia. Praski miś to jeden z symboli Pragi-Północ. Jego postać naturalnych rozmiarów znajduje się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. 3 grudnia o 11.00 otrzyma włóczkowe, kolorowe wdzianko. Nie zapomnimy też o wielkiej czapce, szaliku i wspólnie udekorujemy misia. Na gości czekać będzie też niewielki poczęstunek.

Prowadzenie: Małgorzata Klimiuk


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.