sob., 05.12.2020 / pon., 21.12.2020

Bezpłatne

Zrób sobie prezent! Wyjątkowa akcja warsztatowa.

W Mikołajki Muzeum Pragi zawsze zmieniało się w fabrykę prezentów. Nie było elfów, robiliśmy je razem. W tym roku 6 grudnia spędzimy inaczej, dlatego naszą coroczną akcję przenosimy do Was.

Tegoroczna akcja “Zrób sobie prezent” zachęca do własnoręcznego wykonania prezentów. W tym roku ważne jest dla nas, by pamiętać o lokalnych firmach i pracowniach, partnerach naszej akcji.

Chcesz wziąć udział w warsztatach? Przy okazji zakupów odwiedź jednego z naszych partnerów (lista poniżej). Na hasło „Zrób sobie prezent” odbierz bezpłatnie zestaw z materiałami. W środku znajdziesz wszystko co potrzebne by samodzielnie wykonać praskiego misia. Szablon zamieszczony w paczuszce pozwoli Ci stworzyć więcej zabawek z własnych materiałów. Wykorzystaj, to co masz pod ręką, daj drugie życie niepotrzebnym materiałom. Bądź kreatwyny/a!

Instrukcje do wykonania praskiego misia.

Zamieść zdjęcie wykonanego prezentu na swoim profilu na Facebooku i/lub Instagramie i oznacz Muzeum Warszawskiej Pragi oraz firmę, z której pobrałeś prezent.

Fotografia przedstawiająca trzy misie z filcu. Jeden w kolorze szarym, jeden różowym i jeden kremowym.

Praski miś to symbol, który towarzyszy Muzeum od dawna. W tym roku dodatkową inspiracją są piękne drewniane zabawki z pracowni Edwarda Manitiusa – rzemieślnika, którego firma przed wojną mieściła się przy ul. Kępnej 15, niedaleko naszej siedziby. O jego pracy i wyrobach opowiemy na nowej wystawie czasowej w 2021 roku.

Zestawy zostaną wykonane przez naszych pracowników przy zachowaniu reżimu sanitarnego i odbędą tygodniową kwarantannę zanim trafią do naszych partnerów.

Ilość prezentów jest limitowana, akcja trwa do wyczerpania pakietów prezentowych.

Lista partnerów, u których pobierzesz prezent:

Ceramiczny Kramik Baku, ul. Ząbkowska 39a

Fogiel. Wyrób ozdób choinkowych, ul. Kordeckiego 48

Kuchnia Czerwony Rower, ul. Targowa 82

Pracownia Kapeluszy i Czapek Cieszkowski, al. J. Waszyngtona 30/36 lok. U8

Parasolnictwo p . Barbary Szafrańskiej, u. Skaryszewska 6

Pyzy Flaki Gorące, ul. Brzeska 29/31

Rurki z Wiatraka, ul. Grochowska 210/212

Dom Sąsiedzki „Moje Szmulki” prowadzony przez Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów” ul. Łochowska 39

Rano Piekarnia Rzemieślnicza, ul. Stalowa 47

Art Sułek Space, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2 (czynne od piątku do niedzieli, godz. 12.00-18.00)

Zrób sobie prezent – edycja 2020 – odbywa się w ramach programu warsztatów w Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od praskich wytwórców w celu popularyzacji rzemiosła. Program ten w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.