sob., 22.04.2023

Zwiedzanie
udział bezpłatny

Zwiedzanie dawnych żydowskich modlitewni | Piosenka krawca Dawida

Spotkanie z przedwojenną kulturą żydowską!

Pozostałości dawnych modlitewni żydowskich, wraz z unikatowym wystrojem malarskim, zlokalizowane są na parterze oficyny w podwórzu, na tyłach kamieniczek przy Targowej 50/52. Modlitewnie służyły prawdopodobnie mieszkańcom posesji lub jej najbliższej okolicy.

Oprócz zwiedzania modlitewni z unikatowymi dekoracjami malarskimi, odbędzie się projekcja filmu o ich renowacji.

Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Zwiedzanie poprzedza spacer po żydowskiej Pradze – śladami miejsc i dawnych mieszkańców (godz. 15:00), udział bezpłatny na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania.

O godz. 17:30 odbędzie się program kabaretowy retro w Muzeum Warszawskiej Pragi, udział bezpłatny na podstawie pobranego bezpłatnego biletu.

Dowiedz się więcej o żydowskich modlitewniach przy ul. Targowej.

fot. T. Kaczor