czw., 20.04.2023

Spacer

Żydowska Praga – śladami dawnych mieszkańców i miejsc

Napis: Obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w Muzeum Warszawy na tle zdjęcia chmur dymu i logo Muzeum Warszawy.

Spacer po dawnej żydowskiej Pradze.

Będzie to okazja do obejrzenia dawnych modlitewni przy ulicy Targowej 50/52, zanurzenia się w historię ulic takich jak Targowa, Ząbkowska, Szeroka…

Wejdziemy w świat podwórek, odwiedzimy miejsca, gdzie m.in. stała niegdyś synagoga praska, funkcjonowały mykwa czy Żydowski Dom Akademicki, a także poznamy historię osób z nieistniejącego już dziś świata.

Dowiedz się więcej o modlitewniach przy ulicy Targowej 50/52.

Informacje praktyczne

Prowadzenie: Aleksandra Karkowska-Rogińska

Zbiórka pod Muzeum Warszawskiej Pragi.

Liczba osób: 20

Spacer odbywa się w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Sprawdź program wydarzeń.