Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

WYSTAWY

12 listopada – 10 grudnia 2018

Kazimierz Nowak. Praskie pożegnania

Kazimierz Nowak – architekt, grafik, rysownik. Warszawiak z urodzenia, od pokoleń związany z Falenicą i Miedzeszynem. Dyplom architekta uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1979–1989 prowadził działalność naukowo-dydaktyczną w Zakładzie Rysunku Malarstwa i Rzeźby oraz w Zakładzie Historii Architektury Współczesnej PW. Od 1995 roku prowadzi własne biuro architektoniczne w Berlinie. Jest także autorem ilustracji do książek „Literacki melanż z Pragi”, „Żydzi Warszawy”, „Warszawa sprzed lat”.

W latach 1985–2001 współpracował z Jerzym Kasprzyckim ilustrując jego felietony z cyklu „Warszawskie pożegnania”, publikowane na łamach „Życia Warszawy”. Wśród powstałych w tym czasie rysunków wiele ukazuje obiekty z Pragi, Grochowa, Wawra czy Targówka.

Wybór prac można oglądać na wystawie w Muzeum Warszawskiej Pragi.

UWAGA! W związku z wydarzeniami w sali konferencyjnej dostępność wystawy może być czasowo ograniczona. Informacje w kasie muzeum.