Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

WYSTAWY

15 grudnia 2017 – 15 marca 2018

Świętuję na Pradze

Nowa wystawa Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi.

W 2017 roku zespół Muzeum Warszawskiej Pragi badał, które święta są najbliższe Prażanom? Czy mamy własne, lokalne, święta? Jak celebrujemy ważne chwile? Wystawa „Świętuję na Pradze” to wybrane fragmenty z wielu relacji historii mówionej. Posłuchajcie o rodzinnych niedzielach, zabawach w gronie sąsiadów, obrzędach harcerzy i świętach państwowych. A przede wszystkim o Bożym Narodzeniu, które wspominamy najchętniej i najcieplej.

Nagrania prowadzili: Matylda Kuczyńska, Julia Machnowska, Monika Wesołowska, Kamila Zacharuk i Błażej Culepa

Tłumaczenie: Oleksandra Mazur, Mateusz Motyka.

Kurator wystawy: Anna Mizikowska

W ofercie są lekcje muzealne: „Słucham, żeby zobaczyć” i „Świętuję na Pradze”  oraz warsztat „Nagraj historię dla wnuka” (Ania Wigura)

Zadanie pn. Projekt badawczy i popularyzatorski Archiwum Historii Mówionej: „Świętuję na Pradze” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu: Kultura ludowa i tradycyjna.

Logo MKiDN