Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

Wydarzenia

WARSZTAT
22.10.2016 / GODZ. 18.00
WSTĘP PŁATNY

Świętuję na Pradze_1920x1080px

W 2016 roku Muzeum Warszawy otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup od prywatnego kolekcjonera 10 pamiątek patriotycznych: pierścieni, broszek, medalionów, wisiorów i tłoka pieczętnego, związanych z kultywowaniem pamięci o polskiej historii. Są to w większości przedmioty kunsztownie wykonane ze szlachetnych materiałów, co w przypadku biżuterii patriotycznej jest rzadkością. Dołączą one do naszej kolekcji biżuterii i galanterii patriotycznej, gromadzonej od lat 50. XX wieku, zawierającej pamiątki od końca XVIII do lat 80. XX w. Uzupełnią nasz zbiór, w którym przeważają wyroby charakterystyczne dla tego rodzaju pamiątek, produkowane masowo z pospolitych, tanich tworzyw. Nowe nabytki w listopadzie zaprezentujemy na wystawie czasowej, a w przyszłym roku można je będzie obejrzeć na wystawie głównej Muzeum Warszawy w Gabinecie Galanterii Patriotycznej.

Zakup kolekcji pamiątek patriotycznych do poszerzenia kolekcji muzealnej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu: Kolekcje – priorytetu 4: „Kolekcje muzealne”. Są to w większości przedmioty kunsztownie wykonane ze szlachetnych materiałów, co w przypadku biżuterii patriotycznej jest rzadkością. Dołączą one do naszej kolekcji biżuterii i galanterii patriotycznej, gromadzonej od lat 50. XX wieku, zawierającej pamiątki od końca XVIII do lat 80. XX w. Uzupełnią nasz zbiór, w którym przeważają wyroby charakterystyczne dla tego rodzaju pamiątek, produkowane masowo z pospolitych, tanich tworzyw. Nowe nabytki w listopadzie zaprezentujemy na wystawie czasowej, a w przyszłym roku można je będzie obejrzeć na wystawie głównej Muzeum Warszawy w Gabinecie Galanterii Patriotycznej.

Zakup kolekcji pamiątek patriotycznych do poszerzenia kolekcji muzealnej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu: Kolekcje – priorytetu 4: „Kolekcje muzealne”.