pt., 13.09.2019

Spektakl

Córka Bazyliszka | Spektakl lalkowy, reż. Michał Walczak

Pamiętacie „Piratów z dna Wisły”? Porywający spektakl przyciągnął tłumy młodych widzów. Muzeum Warszawskiej Pragi i Praski Teatr Lalek zapraszają na kolejną familijną baśń grozy.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 10-letni Mieszko przygotowuje pracę o początkach Polski i swoim imienniku Mieszku I, który zjednoczył plemiona Polan.

Zanim jednak dojdzie do prezentacji przed nauczycielką, uczeń wraz z kolegą wybiorą się na wagary. Towarzyszy im nieodłączny tablet. Za jego pomocą chłopcy nagrywają filmy na swój YouTube’owy kanał.

Młodzi influenserzy eksplorując praskie zakamarki wpadną w nie lada tarapaty. Przed nimi ucieczka przed okrutnym czarodziejem, szalony pościg na tarczach metra oraz… odkrycie jaja bazyliszka.

Znalezisko archeologiczne okaże się o tyle ważne, że to właśnie z niego wykluje się smoczyca. Czy Mieszko będzie w stanie uchronić córkę bazyliszka od zagrożeń, jakie szykuje dla niej stołeczny showbiznes? Sprawdźcie sami.

Zapraszamy widzów od 6 roku życia!

Obsada:
Paweł Janyst
Krzysztof Kostera
Marta Kuczyńska

Muzyka: Wiktor Stokowski
Lalki: Konrad „KONY” Czarkowski
Scenografia: Ewa Woźniak
Produkcja: Katarzyna Szumlas
Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Bilety: 1 zł, dostępne w kasie Muzeum i online

Kalendarium spektaklów

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.