niedz., 29.04.2018

Czytanie na wystawie | Eric Baratay „Zwierzęcy punkt widzenia”

CZYTANIE NA WYSTAWIE: Éric Baratay „Zwierzęcy punkt widzenia”

Tematem kwietniowego spotkania będzie książka Érica Baratay’a Zwierzęcy punkt widzenia. Inna wersja historii, ukazująca, jak zwierzęta przeżyły i odczuły zjawiska historyczne, w które zostały uwikłane, jak na nie zareagowały, a nawet – jak zmusiły człowieka do zmiany zachowania.

Fragment tekstu na stronie Wydawnictwa w Podwórku:

Osoby zainteresowane otrzymaniem materiałów do zajęć prosimy o kontakt mailowy:
magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl

***

Podczas cyklu CZYTANIE NA WYSTAWIE, towarzyszącego ekspozycji 90. urodziny warszawskiego ZOO, będziemy brać na warsztat i dyskutować teksty z dziedziny studiów nad zwierzętami – nurtu we współczesnej humanistyce, starającego się uwolnić od antropocentrycznej wizji świata i próbującego uchwycić perspektywę zwierzęcą.

Prowadzenie i zapisy: Magdalena Staroszczyk magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl
Spotkania odbywają się na sali wystaw czasowych. Wstęp w cenie biletu na wystawę (3/5 zł).

Cykl spotkań łączących lekturę tekstów humanistycznych, warsztaty i rozmowę.

LICZBA MIEJSC: 15

Wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO