śr., 12.06.2019

Wstęp wolny

Bardzo Duży Dom – koncert rodzinny zespołu działającego przy Teatrze Baj | Scena letnia na Pradze

Zespół narodził się we wrześniu 2016 roku w ramach realizowanego przez Teatr Baj projektu „Podwórza”, którego partnerem jest Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Rozmowy i spotkania z mieszkańcami zaowocowały wówczas pierwszymi piosenkami o marzeniach, doświadczeniach i fantazjach snutych na warszawskiej Pradze. W kwietniu 2017 roku Ewa Piotrowska, dyrektorka Teatru Baj, podjęła decyzję o utrwaleniu piosenek na płycie. I tak zaczęła się praca nad płytą „Prognoza pogody”. BDD spędził długie wieczory w budynku przy ul. Jagiellońskiej 28 grając, komponując, śpiewając, a w międzyczasie biegając z instrumentami po krętych schodach Teatru.

Skład zespołu:
Natalia Leszczyńska – wokal, akordeon, harmonijka, ukulele

Wielbicielka ciszy w muzyce i pauzy w monologach. Wyłapuje wyrwane słowa i zwroty z praskich podwórek i plecie z nich piosenki. Prognoza pogody to dla niej okazja, by zmierzyć się z metronomem – prywatnie zmienne tempo to jej tempo ulubione. Pod hasłem „smutne piosenki – wesoły wykon” komponuje głównie w moll, a-moll…

Agnieszka Szymańskawokal, przeszkadzajki

Specjalistka od zaklinania pogody. Lubi słuchać. Z zainteresowaniem podgląda i podsłuchuje zdarzenia praskie. Obserwacje i wrażenia przekuwa w wokal. Obecność w Bardzo Dużym Domu owocuje zamianą zwykle zajmowanego miejsca. Wyłamuje się punktualnością. Na jej poziomie już nie musi nosić instrumentów, chyba, że pomaga reszcie zespołu.

Andrzej Bocian – wokal, sakshorn, konga

Przede wszystkim gra: na scenie na co dzień, na trąbie od wielkiego dzwonu, na bębnach jak trzeba… Nie wszystko da się wygrać, więc resztę wyśpiewuje: to w kwartecie, to w duecie lub tercecie albo solo.

Sebastian Świąder – wokal, ukulele, skrzypce

Niepoprawny optymista szukający dziury w całym. W zespole specjalista od przeciągania struny i zawracania gitary. Gdyby miał siedem rąk, w każdej mógłby utrzymać inny instrument. W pracy nad „Prognozą pogody” największym wyzwaniem było dla niego wkomponowanie w każdy utwór akordu C-dur i g-moll. Lubi bujanie w rytm muzyki i krzyczenie „Hej!” przed każdą zwrotką. Specjalista od kół, okręgów i kółeczek.

Maciej Wróbelinstrumenty perkusyjne

Wróbel. Dobrze zaadaptowany do siedlisk ludzkich. Lot szybki, prosty lub falisty. Po ziemi skacze. W życiu kieruje się milimetrową precyzją, a wolne chwile spędza wprowadzając formuły w arkusze kalkulacyjne. W trakcie pracy nad „Prognozą pogody”, największym wyzwaniem, z uwagi na bagaż doświadczeń, okazało się jedenaste piętro teatru. Jego główną rolą jest dynamiczne wyłapywanie żartów reszty zespołu i podbijanie ich klasycznym Ba Dum Tsss.

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.