Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 17.09.2023
16:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Dziki podwieczorek z Małgorzatą Ruszkowską | Złota Wyspa

Babie lato to doskonały czas na posiedzenie wspólnie przy dobrym jedzeniu i pogadaniu o dzikich roślinach. W końcu to czas żniw – także na łąkach i w lasach. Zbierzemy więc ostatnie kwiaty, aromatyczne owoce i pęki ziół, żeby wspólnie przygotować dziki lunch.

W wersji późnego lata przyrządzimy i zjemy wspólnie:

  • dziki ramen,
  • chwastne spring rollsy,
  • kwiatowe czekoladki.

A wszystko popijemy herbatką z lokalnych dziko rosnących ziół, siedząc na nieczynnym wybiegu dla niedźwiedzi, przemienionym czasowo przez Pawła Althamera w Złotą Wyspę.

Prowadząca: Gosia Ruszkowska, edukatorka przyrodnicza, współzałożycielka duetu Mead Ladies oraz marki Witchcare, współautorka dwóch książek nt. dzikiej kuchni oraz książek dla dzieci. Od lat współpracuje z lokalnymi instytucjami, m.in. Łazienkami Królewskimi, Muzeum Farmacji, Muzeum Powstania Warszawskiego. Prowadzi warsztaty z zakresu dzikiej kuchni, fermentacji, kosmetyków botanicznych czy barwierstwa, a także spacery botaniczne.

Na spotkanie obowiązują ZAPISY PRZEZ FORMULARZ: forms.office.com/e/iBFE2kEwVK

Limit miejsc: 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce spotkania: Al. Solidarności, dawny wybieg niedźwiedzi brunatnych przy Parku Praskim.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Złota Wyspa”. Dowiedz się więcej.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.