sob., 10.07.2021

10 PLN

Espadryle od podstaw. Warsztaty Zielone rzemiosło

Na warsztatach Zielonego rzemiosła wykonujemy rzeczy z naturalnych surowców. Dlatego nie może tu zabraknąć espadryli – najbardziej ekologicznego letniego obuwia.

Podczas warsztatu samodzielnie stworzymy poszczególne elementy. Podeszwę utkamy ze sznurka jutowego, następnie bazując na przygotowanych wykrojach uszyjemy cholewkę z płótna o wysokiej gramaturze. Połączymy je w całość szyjąc ręcznie, a na koniec przykleimy podeszwę zgodnie z aktualnymi technikami szewskimi.

Warsztaty prowadzi projektantka Ewelina Czaplicka-Ruducha.

Czego potrzebujesz:

pliki pdf z wykrojami w rozmiarach 36-42

– potrzebne materiały: sznurek jutowy (np. potrójnie skręcony), sznurek lniany (dosyć gruby), dwa rodzaje igieł (duża igła około 13 cm z dużym oczkiem, druga mniejsza z dużym oczkiem), materiał na spód, klej,

Więcej warsztatów z cyklu Zielone rzemiosło