sob., 24.08.2019

Przez pamięć. | Koncert: Paweł Szamburski „VILD LID” (Jidysz: Dzika pieśń)

Zespół projektu VILD LID tworzą Paweł Szamburski, Radek Polakowski, Piotr Domagalski i Paweł Szpura.

Zespół pod kierownictwem Pawła Szamburskiego, klarnecisty i kompozytora, specjalnie na ten wieczór przygotował nowy projekt muzyczny: autorskie opracowania utworów chasydzkich głównie ze zbiorów Mosze Beregovskiego, a także spuścizny dynastii Taubów (Modrzycer Klan) oraz kompozycje własne inspirowane muzyką świecką i religijną.

Paweł Szamburski to muzyk i animator kultury. Od 20 lat związany jest ze stołecznym środowiskiem Lado ABC. Lider oraz współtwórca takich formacji jak Bastarda, SzaZa, Cukunft, Horny Trees czy Ircha Clarinet Quartet. Realizuje projekty solowe m.in: “Ceratitis Capitata” czy “Homo Ludens”. Komponuje dla teatru, kina, animacji, słuchowisk radiowych.

Pawłowi Szamburskiego w tym szczególnym koncercie towarzyszyć będą: Piotr Domagalski na kontrabasie, Paweł Szpura na bębnach, Radek Polakowski na akordeonie i skrzypcach.

Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum i online.

Przed koncertem zapraszamy na premierę słuchowiska „Ocaleni przez pamięć”!

Wydarzenie współorganizowane przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Teatr Żydowski.

Koncert jest częścią programu Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera Fundacji Shalom.

Koncert dotowany ze środków rewitalizacyjnych w ramach projektu Scena letnia na Pradze.

Muzeum Warszawskiej Pragi po raz pierwszy bierze udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, organizowanym przez Fundację Shalom.

W sobotę 24 sierpnia planujemy cały dzień wydarzeń.
Chodź z nami na spacer śladami żydowskich mieszkańców Pragi, zwiedź dawne modlitewnie na terenie muzeum. Wieczorem przyjdź na premierę słuchowiska „Ocaleni przez pamięć” o wielokulturowej codzienności warszawskiej Pragi przed drugą wojną światową, następnie zostań na koncercie Pawła Szamburskiego, który zagra ze swoim zespołem nowy program przygotowany specjalnie na tę okazję: własne kompozycje wokół starej muzyki chasydzkiej.

Zadanie Scena letnia na Pradze zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.