czw., 21.07.2022

udział bezpłatny

Krokus w akcji – pokaz w ciemni fotograficznej | „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Krokus to kultowy powiększalnik produkowany w Polskich Zakładach Optycznych w Warszawie. Jest najważniejszym elementem amatorskiej ciemni fotograficznej, którą zaaranżujemy w Muzeum Warszawskiej Pragi na trzy dni.

Uczestnicy pokazu poznają cały proces naświetlania i wywoływania czarno białych odbitek. Chętni mogą przynieść WYWOŁANE, CZARNO-BIAŁE filmy fotograficzne, które zostaną wykorzystane w pokazie. Format klatki filmu, jaki zmieści się do powiększalnika to 24 x 36 mm.

Pokazy trwają 90 minut, na każdy z nich przypada 8 miejsc:

• godz. 15:00 – 16:30 – 8 miejsc,
  • godz. 16:30 – 18:00 – 8 miejsc.

Informacje praktyczne

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, poziom -1

Liczba miejsc: łącznie 16 miejsc

Bezpłatne bilety do pobrania na tydzień przed wydarzeniem.

Udział na podstawie bezpłatnego biletu (do pobrania online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi).

Warsztaty w ciemni fotograficznej odbywają się 20 lipca w środę (więcej informacji) oraz 22 lipca w piątek (więcej informacji).

Warsztaty są częścią programu towarzyszącego wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”.

Koordynacja warsztatów: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.