pt., 22.07.2022

10 zł

Krokus w akcji – warsztaty w ciemni fotograficznej | „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Krokus to kultowy powiększalnik produkowany w Polskich Zakładach Optycznych w Warszawie. Jest najważniejszym elementem amatorskiej ciemni fotograficznej, którą zaaranżujemy w Muzeum Warszawskiej Pragi na trzy dni.

Uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania odbitki z własnego filmu. Należy przynieść ze sobą WYWOŁANY, CZARNO-BIAŁY film fotograficzny.

Uwaga! Do ramki powiększalnika zmieści się negatyw małoobrazkowy o wymiarach 24 x 36 mm, czyli taka powinna być klatka przyniesionego filmu.

Wywołane zdjęcia będzie można zabrać ze sobą.

Warsztaty trwają godzinę, na każdą przypadają 2 miejsca:

• godz. 15:00 – 16:00 – dwa miejsca,
  • godz. 16:00 – 17:00 – dwa miejsca,
  • godz. 17:00 – 18:00 – dwa miejsca.

Informacje praktyczne

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, poziom -1

Liczba miejsc: 2 osoby na godzinę, łącznie 6 miejsc

Bilety w sprzedaży na tydzień przed wydarzeniem.

Warsztaty odbywają się również 20 lipca w środę (więcej informacji), a bezpłatny pokaz działania krokusa 21 lipca w czwartek (więcej informacji).

Warsztaty są częścią programu towarzyszącego wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”.

Koordynacja warsztatów: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.