niedz., 18.06.2023

Modelarski weekend: Kolej tworzy miasto! | „Kolej na Pragę”

Wystawa „Kolej na Pragę” to nie tylko historia dworców, stacji i pociągów. To przede wszystkim opowieść o tym, jak Praga zmieniła się dzięki kolei i z podmiejskiej osady rozwinęła się w jedną z najważniejszych dzielnic Warszawy.

W czasie warsztatów dowiecie się, jak przy użyciu dostępnych materiałów zbudować makietę miasta: drogi skwery, budynki itp. Na warsztaty zapraszamy osoby początkujące w sztuce modelarstwa, a także pasjonatów i pasjonatki, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Efektem warsztatów będzie makieta, która będzie otoczeniem dla modeli pociągów na wystawie „Kolej na Pragę”.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej.

Informacje praktyczne

Prowadzenie: Jacek Fink-Finowicki, w partnerstwie z Warszawskim Klubem Modelarzy Kolejowych

Można przynieść własne materiały.

Ilość miejsc: 12 osób początkujących

Grupa wiekowa: od 12 roku życia