sob., 28.09.2019

Noc otwartych Pracowni | Pracownia Rzemieślnicza

Warsztaty introligatorskie – szycie notesów na tradycyjnych szywnicach
Liczba miejsc: 6 osób
Prowadzenie: Maria Podwójska, prowadząca tradycyjną introligatornię na warszawskiej Pradze.

Warsztaty kaletnicze – ręczne szycie gadżetu z odpadów skóry blankowej
Liczba miejsc: 15 osób
Prowadzenie: Ewelina Czaplicka Ruducha, projektantka, mistrz kaletnik

Zwiedzanie pracowni rzemieślniczej z udziałem kuratorki Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik
Liczba miejsc: 60
Prowadzenie: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, kuratorka

Pracownia Rzemieślnicza to nowa przestrzeń w Muzeum Warszawskiej Pragi, którą przeznaczamy na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami.

Program pracowni na lipiec to warsztaty prowadzone przez rzemieślników – specjalistów z takich dziedzin jak krawiectwo miarowe, gorseciarstwo, cholewkarstwo, modniarstwo. Zajęcia kierowane są do osób, które mają podstawową wiedzę oraz umiejętności w posługiwaniu się igłą i nicią oraz maszyną do szycia.

Pełen program Pracowni Rzemieślniczej na 2019 rok

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.