Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 12.06.2022
12:30–13:30

Oprowadzanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł normalny/3 zł ulgowy

Oprowadzanie kuratorskie | „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Grafika. Na górze na różowym tle napis Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poniżej wielokrotny portret uśmiechniętej Celiny Osieckiej z nałożonym filtrem w różnych pastelowych kolorach.

Fotografka Celina Osiecka jest autorką tysięcy portretów, warszawianek i warszawiaków, wykonanych w zakładzie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie.

Na wystawie pokazane są fotografie z archiwum zakładu Celiny Osieckiej wykonane między 1962 a 2022 rokiem, a także zdjęcia z rodzinnego albumu Celiny Osieckiej. Wystawa przybliża rzemieślniczy aspekt pracy fotografki.

Wystawa „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” to nie tylko prezentacja sylwetki wyjątkowej warszawianki. To także dokument półwiecza historii rzemiosła fotograficznego. Świadectwo zmian, które zaszły w dziedzinie fotografii, w kulturze, modzie i obyczajowości.

Antonina Gugała artystka, badaczka, mieszka i pracuje w Warszawie. Głównym tematem jej twórczości jest pytanie o rolę dokumentacyjną fotografii i jej wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Jest absolwentką Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 roku otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy. Laureatka konkursu Show OFF (Miesiąc Fotografii w Krakowie, 2018). Książki fotograficzne jej autorstwa trafiły na shortlistę UNSEEN Dummy Photobook Award (2013) oraz dwukrotnie były nominowane do tytułu Fotograficzna Publikacja Roku (2013 oraz 2017).

Informacje praktyczne

Liczba miejsc: 20

Obowiązuje bilet wstępu na wystawę czasową. Bilety dostępne na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala wystaw czasowych I p.

Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się również 16 października.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.